fbpx
668 760 190

1 czerwca to drugi, zaraz po urodzinach, najważniejszy dla dziecka dzień w roku. Często traktuje się go jako kolejne święto, które jedynie uszczupli portfel.
Nie ma więc co się dziwić, że wielu rodzicom może nie kojarzyć się pozytywnie.
W jaki sposób to zmienić, aby zarówno dla dzieci jak i dla rodziców stanowił miłe przeżycie? 

W jaki sposób świętować Dzień Dziecka?

Warto świętować go razem, nie trzeba koniecznie zajmować się czymś niezwykłym lub kupować niesamowicie drogich prezentów – to czas i obecność rodziców liczy
się najbardziej. To właśnie wspólnie spędzone chwile dzieci będą wspominać
po latach.
Lepiej inwestować we wspomnienia, niż w zabawki. Co więcej, nie ma
co się oszukiwać – większość dziecięcych pokoi i tak już jest zagracona. 

Dla jasności: prezenty same w sobie nie są złe. Nie powinny być jednak najważniejszym momentem świętowania, ani “odklepanym” obowiązkiem,
a miłym dodatkiem. 

Dobrym pomysłem jest przełożenie świętowania z dnia 1 czerwca na inny termin, jeśli wypada on w środku tygodnia. Dni robocze są zazwyczaj wypełnione po brzegi różnego rodzaju obowiązkami, nie ma co wciskać na siłę jeszcze dłuższych aktywności z dzieckiem, jeżeli zależy nam żeby samemu być pełnymi sił i energii.

W takim przypadku, jeśli Dzień Dziecka wypada na przykład w środę, to wtedy jedynie składamy życzenia, może zamawiamy pizzę lub kupujemy inny smakołyk wedle uznania, a prawdziwe świętowanie przekładamy np na niedzielę, kiedy będziemy dysponowali większą ilością czasu.

Ence Pence – Animacja czasu wolnego

ŚNIADANIE DO ŁÓZKA

Jak powszechnie wiadomo – sposób w jaki zaczynamy dzień, a dokładniej nastawienie z jakim wstajemy, ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie
do końca dnia. Doskonałym pomysłem jest więc przygotowanie dziecku (bądź dzieciom)
śniadania do łóżka. Nikt nie oczekuje tutaj popisów kulinarnych jak
z programu Masterchef, nawet takie proste śniadania jak kanapki z odciętą skórką bądź pancakes z owocami zrobią doskonałą robotę!

Co więcej, jedzenie przygotowane przez inną osobę smakuje z zasady lepiej, więc tym prostym gestem wywołamy uśmiech, który będzie się utrzymywał przez wiele godzin. Po takiej pobudce nie da się wstać lewą nogą!

RODZINNA WYCIECZKA

Innym ciekawym sposobem świętowania tego dnia jest wycieczka piesza lub rowerowa, w zależności od tego czym dysponuje okolica. Początek czerwca
w zdecydowanej większości charakteryzuje się przyjemną pogodą i ciepłem,
warto z tego skorzystać. Nieważne czy będzie to spacer po parku czy pobliska
ścieżka rowerowa, aktywności na świeżym powietrzu dostarczają wiele frajdy!

PIKNIK

Jeśli warunki na to pozwalają, warto połączyć wspomnianą wyżej wycieczkę
z
piknikiem. Wystarczy koc, plecak pełen owoców lub innych przysmaków oraz łąka lub leśna polana i voilà! Udany piknik gwarantowany!
Dodatkowe atrakcje może stanowić przyroda lasu lub polany same w sobie. 

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU? SPRAWDŹ NASZE ROZWIĄZANIA!

WYPAD NA LODY

Następna propozycja spędzenia czasu może wydawać się lekko szalona, jednak
na pewno zostanie bardzo pozytywnie odebrana i zapamiętana. Jest przy tym bardzo prosta: polega na zabraniu dziecka do lodziarni i pozwolenie mu na
wybranie  sobie
CZEGOKOLWIEK!

Ten wielki deser lodowy z ogromną ilością bitej śmietany i posypki, którego nawet tata nie mógł dokończyć? Proszę bardzo! Pięć gałek super kwaśnych lodów cytrynowych, kiedy zawsze pozwalano na najwyżej dwie? Oczywiście! Tego dnia cukier czy próchnica zębów nie istnieją, liczy się tylko to, ile zdołamy zmieścić.

Brzmi banalnie…Jednak zapewniamy (a pamiętamy do dziś jak sami dostaliśmy
ten “prezent”), że dzieciaki będą miały mega frajdę już przy wybieraniu,
w końcu jest tyle możliwości! Bardzo prawdopodobne, że nie zjedzą w całości tego,
co wybiorą, jednak nie o to chodzi, a o podekscytowanie jakie będzie temu towarzyszyć!

Dzień dziecka w czasach pandemii?

WIECZÓR GIER

Ostatnią propozycją, która jest zupełnym klasykiem, jest wieczór gier. Na kolejne planszówki zawsze znajdzie się miejsce na półce. Dobrym pomysłem jest zarówno zorganizowanie turnieju jakiejś gry (np. Fifa), jak i po prostu przeznaczenie paru godzin na oddanie się tej czynności. 

Energiczna muzyka w tle, kakao lub gorące mleko do popijania, do tego zacięta rozgrywka w akompaniamencie śmiechu rodziny – czy istnieje bardziej spokojna
i szczęśliwa sceneria? 

W końcu tego właśnie życzymy swoim dzieciom z okazji ich święta – aby nie opuszczał ich ani spokój, ani dziecięca radość i szczęście!

Sprawdź nas na Facebooku!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x