fbpx
668 760 190

Przygotowanie przyjęcia komunijnego w domu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni, ugotowanie posiłków, udekorowanie wnętrza i zapewnienie gościom atrakcji to tylko niektóre z zadań, którym musisz podołać.

Jak zatem sprawić, by w natłoku obowiązków nie zapomnieć o najważniejszej osobie tego dnia – Twoim dziecku, które przyjęło właśnie komunię?

Przedstawiamy Ci nasze niezawodne sposoby na zorganizowanie angażujących
i kreatywnych atrakcji dla dzieci, które możesz wykonać sam – niewielkim
kosztem i minimalnym nakładem pracy!

1. OGROMNE BAŃKI MYDLANE

Każde dziecko (i nie tylko dziecko!) kocha bańki mydlane. A te ogromne…To już niezaprzeczalny hit! Możesz zapewnić swojemu dziecku i pozostałym małym gościom nawet kilka godzin atrakcji, tworząc zestaw do puszczania baniek.
Jeśli pogoda dopisze, zorganizujcie bańkowy pokaz w ogrodzie!

Przede wszystkim będziesz potrzebować dużej ilości płynu do baniek.
Te przemysłowe, dostępne w sklepach dla animatorów i w dobrze zaopatrzonych sklepach z zabawkami, są dość drogie. Możesz jednak przed uroczystością stworzyć wraz ze swoim dzieckiem domowy płyn. Wystarczy, że wymieszacie delikatnie:

 • 1 litr ciepłej wody 
 • 30 ml płynu do mycia naczyń
 • 15 ml gliceryny.

Oczywiście, według potrzeb, możecie zwielokrotnić ilość składników! Powstałą miksturę przelej ostrożnie do zamykanego pojemnika i odstaw na dobę w chłodne miejsce. W dniu komunii przygotuj plastikowe miski lub wiaderka, do których dzieci będą mogły wlewać płyn. Przygotuj też sprzęt do puszczania baniek – udana zabawa gwarantowana! Oto kilka pomysłów na tanie bańkowe akcesoria:

 • kijki z pętelką:
  • do dwóch kijków przymocuj kawałek bawełnianego sznurka tak, by stworzył pętelkę 
 • packa na muchy:
  • wytnij środek packi na muchy, zostawiając samą obręcz
 • rakietka do badmintona:
  • jeśli masz w domu zakurzone, zniszczone rakietki do badmintona, daj im nowe życie – po prostu wytnij z nich żyłki, zostawiając samą obręcz!

ence pence – animacja czasu wolnego

2. KĄCIK PLANSZÓWEK

Dzieci uwielbiają planszówki, zwłaszcza takie, w których czują dreszczyk rywalizacji. Jeśli nie posiadasz zbyt wielu gier, poproś przybywających gości o pojawienie się
na przyjęciu z przynajmniej jedną wybraną planszówką.
Dzięki temu zorganizujesz różnorodną rozrywkę, nie wydając przy tym dodatkowych pieniędzy na jednorazową atrakcję. 

Przygotuj dla dzieci specjalny planszówkowy kącik – najlepiej z osobnym stolikiem, pufami lub poduszkami, napojami i przekąskami. Dzięki temu nie będziesz musiała wydzielać przestrzeni na głównym stole, gdy dzieci będą chciały rozłożyć planszę, a poza tym najmłodsi będą mogli bawić się bez skrupułów, nie przeszkadzając dorosłym!

3. BINGO!

Bingo to jedna z bardziej ekscytujących gier, która nie wymaga przy tym zbytniego wysiłku fizycznego. Zazwyczaj dzieci ubrane są na przyjęciu komunijnym bardzo elegancko, dlatego taka siedząca rozgrywka będzie idealnym sposobem na spędzenie tego czasu w sposób emocjonujący i kreatywny, a przy tym dość statyczny!

Przygotowaliśmy dla Ciebie gotowe plansze i karty do gry, które możesz pobrać
na końcu artykułu
– odejmij sobie trochę pracy i po prostu je wydrukuj! 

 Jak grać w bingo?

Każde dziecko otrzymuje planszę z różnymi obrazkami i napisem BINGO. Jedna osoba prowadzi grę, losując z woreczka lub pudełka karty z obrazkami. Następnie pokazuje wylosowaną kartę wszystkim graczom, mówiąc co się na niej znajduje.

Dziecko, które jako pierwsze zawoła, że ma na swojej planszy wylosowany obrazek, otrzymuje kartę i układa ją na swojej planszy. Wygrywa to dziecko, które jako pierwsze wypełni całą planszę i wykrzyknie słowo BINGO!

4. KOMUNIJNA WYKREŚLANKA

Kolejny prosty sposób na kreatywne spędzenie czasu w czasie uroczystości komunijnej. Każde dziecko otrzymuje kartę z wykreślanką, która zawiera litery układające się w słowa związane z pierwszą komunią. Zadaniem dzieci jest jak najszybsze wykreślenie wszystkich podanych wyrazów. 

Na końcu artykułu znajdziesz przygotowane przez nas materiały – wystarczy
je wydrukować i zabawa gotowa!

sprawdź nas na facebooku!

5. KARAOKE

Uwielbiana przez wszystkich rozrywka, która zintegruje gości na komunii.
Od najstarszych do najmłodszych! 
Jeśli nie masz gotowego zestawu do karaoke, możesz bardzo łatwo stworzyć go sam.

Będziesz potrzebować jakiegokolwiek ekranu – może być od laptopa, komputera, telewizora czy rzutnika. Ustaw monitor w widocznym dla wszystkich miejscu, tak
by każdy mógł włączyć się do zabawy.

Razem ze swoim dzieckiem przygotujcie wcześniej listę piosenek do wyboru. Znajdźcie na you tubie odpowiednie filmy z karaoke i dodajcie je do Waszej playlisty. W czasie imprezy każdy z gości będzie mógł wybrać ulubioną piosenkę
i zaśpiewać ją przed publicznością!

Jeśli chcesz uatrakcyjnić karaoke, przygotuj drobne upominki dla najlepszych wokalistów wieczoru – odrobina rywalizacji doda zabawie dreszczyku emocji!

nasze atrakcje na twoje przyjęcie!

UDANEJ ZABAWY!

Mamy nadzieję, że te atrakcje sprawią, że dzień pierwszej komunii będzie niezapomniany nie tylko dla Ciebie i Twojego dziecka, ale również dla wszystkich pozostałych gości! 

Pamiętaj, że to dziecko jest najważniejsze na tym przyjęciu – uruchom taryfę ulgową, nie strofuj go zanadto i pozwól mu na beztroską rozrywkę – dzięki temu
na pewno zapamięta ten dzień jeszcze lepiej!

darmowe materiały dla Twojego dziecka!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x