fbpx
668 760 190

Wielu z Was pewnie organizuje wyjazdy rodzinne i zatrzymuje się w hotelach. Wiadomo! Każdy chciałby mieć chwilę odpoczynku od pełnych energii dzieci
i możliwość spokojnego spędzenia czasu w dorosłym gronie.

Animacje hotelowe są świetnym wyjściem w sytuacji, gdy Ty nie masz już siły,
a Twoje dziecko cały czas biega i nie ma zamiaru nawet na chwilę się zatrzymać.

Zapewne zastanawiasz się jak wyglądają takie animacje, jeśli jeszcze nigdy nie miałeś z nimi styczności prawda?  Z naszego artykułu dowiesz się, jak to wygląda!

ANIMACJE HOTELOWE - CO I JAK?

Animacje w hotelach trwają zazwyczaj 2 lub 3 godziny – podczas ich trwania dzieci mają zapewnione wiele aktywności, dzięki którym spożytkują nadmiar energii i będą się świetnie bawić! Rodzice mogą w tym czasie dać się porwać swojemu hobby lub po prostu się zrelaksować.

W trakcie prowadzenia animacji hotelowej, my jako animatorzy staramy się zrobić jak najwięcej, by energię dzieci wykorzystać w kreatywny i interesujący sposób. Często słuchamy, w co chciałyby się pobawić, jakie gry są ich ulubionymi i w miarę możliwości staramy się wcielać w życie ich pomysły.

Chcemy, aby były zainteresowane spędzeniem czasu z animatorem, ale przede wszystkim, aby poczuły się ważne i docenione. Staramy się zrobić jak najwięcej zabaw, by dzieci nie były znudzone robieniem w kółko tego samego.

EncePence – animacja czasu wolnego

IM WIĘCEJ PRZESTRZENI TYM LEPIEJ!


Przestrzeń dla animatora jest niezwykle ważna, gdy animacje prowadzimy na zewnątrz lub w pomieszczeniu, w którym jest mnóstwo miejsca – możemy się naprawdę wykazać i przygotować jeszcze to bardziej zwariowane i angażujące zabawy.

Świetną rozrywką jest przygotowanie dla dzieci toru przeszkód. Trudność dostosowujemy do wieku grupy by nie było zbyt łatwo, ale też, żeby każdy mógł przejść tor. Dzieci nie tylko skupiają się wtedy na tym, żeby bezbłędnie przejść przez przeszkody, ale również uczą się zdrowej rywalizacji.

To nie koniec zalet toru przeszkód, ponieważ wyrabia on również ogólną sprawność ruchową, rozwija zdolność uważnego słuchania poleceń oraz różne zdolności fizyczne.

CO DZIEJE SIĘ PODCZAS ANIMACJI HOTELOWYCH?

Podczas animacji w hotelu na początku zawsze prowadzimy zabawy z chustą animacyjną. Zależy nam na integracji wszystkich dzieci oraz rozgrzaniu się przed dalszą zabawą. Gdy prowadzimy takie zabawy, staramy się, aby każde dziecko było zaangażowane i zadowolone. Poprzez zabawy z chustą animacyjną dzieci rozwijają swoje funkcje poznawcze, uczą się uważnie słuchać poleceń i stosować się do nich oraz rozwijają zdolność myślenia i współpracy w grupie.

Taniec jest elementem, którego nie jesteśmy w stanie zrobić zawsze, ponieważ nie wszystkie dzieci go lubią. Często wcześniej próbujemy dyskretnie podczas jakiejś innej zabawy wypytać, kto lubi tańczyć. W taki sposób dowiadujemy się czy warto wprowadzić taniec, czy dzieci zainteresują się tym elementem animacji, czy osoby, które nie lubią tańczyć, nie znudzą się staniem i patrzeniem na to, co się dzieje.

To tylko kilka pytań, które nasuwają się nam podczas pomysłu na wplecenie tańca do zabawy. Jednym z rozwiązań, jakie stosujemy, gdy jest nas więcej to podział grupy na tych którzy tańczyć nie lubią i na tych, którzy uwielbiają się poruszać w rytm muzyki. Prowadzimy wtedy zabawy i tańce jednocześnie.

Gdy dzieci mają jeszcze energię, wprowadzamy zabawy sportowe/ruchowe.
Zmęczą dzieci, ale również świetnie rozwiną ich umiejętności fizyczne, umiejętności współpracowania w grupie oraz rozwiną również umiejętności bezpiecznego poruszania się podczas takich zabaw. Często po takich wybrykach dzieci są już zmęczone i chcą odpocząć.

W takich sytuacjach zaczynamy etap, gdzie animacja dobiega końca, a my chcemy wyciszyć dzieci. Dajemy dzieciom wybór czy chcą tworzyć budowle z innego świata za pomocą bampów, czy chcą sobie usiąść i kolorować lub rysować własne obrazki.

Poznaj nasze możliwości!

NAJWAŻNIEJSZA ATRAKCJA!


Najważniejsze zostawiliśmy jednak na koniec…BAŃKI MYDLANE!

Bez nich animacje to nie to samo!  Jest to względem dzieci najważniejszy punkt zabawy z animatorami. Radość, jaką można obserwować podczas łapania przez maluchów ogromnych baniek jest nieoceniona! Te szczere uśmiechy od ucha do ucha udzielają się również nam animatorom.

Dzieci uczą się uważać na siebie samych, aby nigdzie się nie potknąć. Przyswajają również wiedzę jak dbać wtedy o innych, aby nie zrobić im krzywdy. Nie ukrywam, że czasem zdarza się mały wypadek, ale zazwyczaj dzieci wracają do zabawy
z bankami z jeszcze większym uśmiechem i doświadczeniem czego nie robić
w przyszłości. Nawet najprostsze zabawy potrafią czegoś nauczyć!

Animacje hotelowe są czymś wspaniałym, ale również wciąż nowym i czasami niespotykanym w niektórych hotelach. W ich trakcie zawiązuje się wiele przyjaźni, można zobaczyć uśmiechy dzieci, ale również i rodziców.

Podczas wybierania hotelu na rodzinny wyjazd polecamy z całego serca szukać takiego, w którym prowadzone są animacje! Ty i Twoje dzieci skorzystacie z tej atrakcji równocześnie 😉

 

ODWIeDŹ NAS NA FACEBOOKU!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x