fbpx
668 760 190

Nadszedł czas wakacji! Dla każdego z nas czas niezmiernie wyczekiwany.
Z czym kojarz
ą nam się wakacje?  Z odpoczynkiem, z urlopem, z piękną pogodą
i oczywiście z
kreatywnie spędzonym czasem! I to jest właśnie strzał w dziesiątkę!
Chcemy przekazać
Ci kilka pomysłów na kreatywnie spędzony czas z dziećmi w tegoroczne wakacje!

1. WYCIECZKA ROWEROWA

Każdy wie, że leniuchowanie daje dużo frajdy, ale zdecydowanie więcej frajdy daje nam aktywnie spędzony czas z rodziną, prawda?

Dlatego wycieczka rowerowa jest idealnym pomysłem na wakacyjne popołudnie.
Podczas niej mo
żemy pokazać dzieciom wiele pięknych miejsc, zwrócić ich uwagę
na pi
ękno przyrody, ukazać im jak kochać otaczającą nas naturę oraz stworzyć wiele wspomnień, które zostały z nimi na lata!

Ence Pence – Animacja czasu wolnego

2. TEATRZYK

W mniej pogodny dzień możemy zorganizować dzieciom w domu teatrzyk z pluszaków, lalek i innych zabawek jakie nasze dzieci mają w domu lub wspólnie z nimi stworzyć proste pacynki ze skarpetek. Pobudzimy w ten sposób wyobraźnię i kreatywność naszych dzieci.

3. PRACE W OGRÓDKU

Jeśli ktoś posiada przydomowy ogródek z warzywami, owocami to może zachęcić dzieci do wspólnej pracy i ciekawie spędzonego czasu! Dzieci nauczą się wtedy odpowiedzialności, ale też poprawi to ich spostrzegawczość, motorykę oraz
pomo
że im na przyszłość
! Kto wie…może tak bardzo im się to spodoba, że będą chciały robić to regularnie razem z Tobą!

4. PIKNIK


Zabierzmy swoje dzieci na kreatywny piknik. Zorganizujmy im kilka zabaw które umilą wspólnie spędzony czas. Na piknik przygotujmy im przekąski które lubią, weźmy również ich ulubione napoje. Wybierz miejsce gdzie będzie dużo wolnej przestrzeni by mogły czuć się swobodnie oraz spokojnie biegać i bawić się w wymyślone przez ciebie zabawy. Pomysły na zabawy podczas pikniku pojawią się się naszym blogu w najbliższym czasie!

Poznaj nasze możliwości!

5. TIPI

Przypomnij sobie swoje lata dziecięce kiedy biegałeś i wydawałeś indianskie odgłosy, budowałeś bazę z poduszek i kocy. Dlaczego nie pozwolić teraz dzieciom poczuć się jak prawdziwi Indianie w ich prawdziwym tipi? Co będzie potrzebne do zbudowania takiej bazy?

– Materiał wodoodporny 3m x 1,6m szerokości
4 kije o średnicy około 15mm
Maszyna do szycia bądź igła i nitka.

Przygotuj wykrój materiału – wytnij 3 części w kształcie trapezu równoramiennego
o podstawach d
ługości 20 cm oraz 120 cm i bokach 168 cm, a także 2 części w kształcie trapezu prostokątnego, w którym podstawy wynoszą 62cm i 12 cm, a ramiona 160cm
i 168cm.

Zszyj ze sobą uzyskane trapezy – tak, aby wszystkie krótkie podstawy były na górze,
a d
ługie na dole oraz trapezy prostokątne po bokach (boki 160 cm na zewnętrznej krawędzi). Szew póki co pozostaw na prawej stronie i obszyj wszystkie boki tkaniny.
Z resztek tkaniny uszyj cztery krótkie troczki i jeden d
ługi.

Teraz wywracamy materiał na lewą stronę na szwach. Tunel musi być trochę większy niż obwód kija. W zewnętrznych tunelach należy podłożyć jeszcze troczki z dwóch stron. Ostatni krok to zszyć częściowo od góry wejście do namiotu.

Teraz wystarczy przełożyć kije przez tunele i związać u góry długim troczkiem.
Gór
ę tipi możesz udekorować np. łapaczem snów. Namiot możesz ustawić na trawniku, ułożyć kocyk i wygodne poduszki. A jeśli dodatkowo wokół znajdą się np. gazony Adelo
i geometrycznych kszta
łtach, wypełnione bujną roślinnością, klimat zachwyci nie tylko dzieci, ale i gości, którzy odwiedzą Twój ogród!

6. ZABAWY W PIASKU

Każdy doskonale wie, że zabawy w piaskownicy nie tylko dają dużo radości, ale również kształtują dziecięcą wyobraźnię, pobudzają kreatywność oraz są terapią sensoryczną! Jeżeli nie macie piaskownicy w ogrodzie?  Można niedrogim kosztem i niewielkim nakładem sił takową zbudować!

Wystarczy w wyznaczonym miejscu stworzyć pożądany kształt z obrzeży albo palisad
i wype
łnić go piaskiem. Do zabaw przydadzą Wam się foremki, wiaderka, grabki, łopatki i inne akcesoria. Możecie bawić się w lodziarnię, firmę budowlaną czy sklep.

Je
śli do zabawy w ogrodzie zaprosicie gości – np. dzieci z sąsiedztwa czy kuzynostwo, maluchy będą uczyły się współpracy i jeszcze bardziej stymulowały swoją kreatywność!

Mamy nadzieję że pomogliśmy Ci w zorganizowaniu kreatywnych wakacji dla Twoich dzieci! Serdecznie zachęcamy do przeczytania naszych innych artykułów!

Piąteczka!

Sprawdź nas na Facebooku!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x