fbpx
668 760 190

Flagi poi to niesamowite narzędzie kreatywnej zabawy, której towarzyszy trochę zdrowego ruchu oraz widowiskowy efekt!

Flagi są wykonane z wytrzymałego materiału (do wyboru są różne kolory!)
w kształcie kwadratu, którego widać w pełni podczas obrotów dzięki obciążeniu
na jednym z rogów. Posiadają również uchwyty na palce, które pomagają
w koordynacji flagą
i zapewniają komfort w trakcie nauki przeróżnych sztuczek.

Podczas użytku w ruch wprawiane są nie tylko flagi, ale i całe ciało, które uczy się
jak zsynchronizować swoje ruchy razem z rekwizytem. Ręce mają wtedy swoje przedłużenie, które pozwala na jeszcze więcej podczas różnych akrobacji
czy układów tanecznych.

Dzięki temu, jak flagi zostały wykonane, stają się wspaniałą pomocą w osiągnięciu jeszcze bardziej zachwycającego efektu wizualnego, a pierwsze, co zazwyczaj odbieramy jako ludzie to obraz. Widać to zwłaszcza u dzieciaków, którym często staramy się zapewnić kolorowe wizualne bodźce, ponieważ urozmaicają one każdą ich jak i naszą czynność.

Tak samo jest z zabawami, dlaczego by nie skorzystać z takiego rekwizytu i nie pozwolić grze być jeszcze bardziej kreatywną i rozwijającą?
Przedstawiamy kilka pomysłów na świetne wykorzystanie flag poi podczas spędzania czasu razem z dziećmi!

1. SYGNALIZACJA ŚWIETLNA

Grę najlepiej wykorzystać, jeżeli mamy dwa różne kolory flag, ale równie dobrze można sobie poradzić na zasadzie ustalenia stron.

Gra jest prosta, ale świetna na rozruszanie, ćwiczenie skupienia i przełamanie pierwszych lodów, zwłaszcza w większej grupie dzieci. Ustalamy, która flaga lub która strona jest jakim znakiem z sygnalizacji świetlnej, np. pomarańczowa
to czerwone światło, a żółta to zielone (lub stronami, prawa czerwone światło,
lewa zielone).

Jak zacząć grę? Puszczamy muzykę, do której dzieci bawią się dowolnie, gdy mają znak światła zielonego. Jednak gdy zaczniemy kręcić flagą znaku światła czerwonego nie mogą się ruszyć, póki nie powróci światło zielone.

2. ULICE I ZAUŁKI

Gra polega na tym, że dzieci ustawiają się w równych rzędach o tej samej liczbie osób (np. 3 rzędy po 4 osoby) w takich odległościach, by obracając się stykały się rozłożonymi rękoma z osobą obok oraz osobą za i przed nimi.

Wybieramy dwie osoby, jedna z nich będzie kotkiem, a druga myszką – gra
na zasadzie berka. My jesteśmy instruktorem, który będzie wydawał komendy:
ulice – wtedy dzieci w rzędach ustawiają się twarzami do nas oraz zaułki, czyli odwracają się w bok o 90 stopni. Kotek próbuje złapać myszkę przebiegając przez ulice i zaułki, ale UWAGA konstrukcja cały czas się zmienia zgodnie z naszą komendą, więc tam gdzie ręce się stykają jest ściana, przez którą nie można przebiec.

Naszym zadaniem jako instruktora jest śledzić przebieg gry i trafnie wydawać polecenia. Jednak, aby urozmaicić grę wizualnie, można dodać właśnie flagi poi
do komend.
Wtedy oznaczamy przykładowo prawą stronę jako ulice, a lewą jako zaułki, a dzieciaki muszą reagować na wizualne zmiany, bo nocą w mieście jest cisza, a ściany, choć mają uszy to mówić nie potrafią…

EncePence – animacja czasu wolnego

3. UKŁADY TANECZNE

Nie musimy chyba wspominać, jak świetnym urozmaiceniem tańców są flagi poi.

To nowe wyzwanie dla dziecka, które uczy się większej koordynacji ruchowej oraz pracy z rekwizytem. Ponadto są świetnym materiałem do kreatywnego wymyślania kroków oraz prezentują się niesamowicie podczas finałowego występu.

4. ĆWICZENIE NA SKUPIENIE

Jak poćwiczyć nie tylko swoje ruchy, ale i umysł? Zasady są proste: w swoich dłoniach mamy flagi i jednocześnie trzeba wykonywać dwa różne ruchy.

Jedna ręka krąży kółka nad głową, druga wykonuje ruch do góry i na dół na zasadzie wymachów. Wydaje się proste, ale wymaga sporego skupienia, przynajmniej
na początku (trening czyni mistrza!). Oczywiście później można zmieniać ręce
oraz kombinacje ruchów.

5. MŁODY AKROBATA

Flagi poi świetnie sprawdzą się nawet podczas rozgrzewki dla dzieci, gdzie możemy im pokazać określone ruchy, ale czasem trzeba po prostu pozwolić dziecku puścić wodzę wyobraźni i dać szansę na wykazanie się kreatywnością.

A nuż ta nowa czynność tak się mu spodoba, że tym razem będzie chciał zostać znanym akrobatą?

Najlepszej jakości flagi Poi od Centrum Akson: Dostępne tutaj!

ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOKU!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x