fbpx
668 760 190

Z roku na rok rodzice prześcigają się w pomysłach na udoskonalenie ,,Dnia dziecka”, często wydając przy tym niemałe kwoty pieniężne. Dodatkowo dochodzi kwestia pandemii, która niewątpliwie ogranicza możliwości. Dlatego nie dziwi fakt, że wielu rodziców postrzega ten dzień jako kolejne niewygodne święto, które trzeba ,,odhaczyć”.

Pytanie, czy da się zorganizować dzień pełen wrażeń z ograniczonym budżetem? 
Naszym zdaniem tak! Poniżej przedstawiamy kilka propozycji jak zorganizować dzień dziecka w czasach pandemii 🙂

W słoneczny dzień

Czas pandemii wiąże się z monotonnym przesiadywaniem w domu, a pamiętajmy, że dzieci mają niespożytą ilość energii! Dlatego już w pierwszym punkcie proponujemy aktywną formę spędzania wolnego czasu z dzieckiem.

Możliwości jest wiele – może być to wycieczka rowerowa, rodzinny wyjazd do parku narodowego lub wykorzystanie przestrzeni, jaką oferuje nam nasze miejsce zamieszkania np. kajakowanie, spacer po plaży itd..

A co w przypadku gdy pogoda nie sprzyja?

Korzystajmy z tego, co oferuje nam dom. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, jedną z codziennych wykonywanych czynności jest gotowanie. Niestety nie zawsze mamy czas, aby przygotowywać posiłek z dziećmi. Więc tym razem zróbmy wyjątek
i pozwólmy naszych pociechom zabawić się w Masterchefa. Jesteśmy przekonani, że nawet niejadki skuszą się  domową pizzę lub kolorową galaretkę!

Każde dziecko obdarzone jest bujną wyobraźnią. W tym szczególnym dniu przenieśmy się z nimi do wyimaginowanej krainy, w której odpowiednio ustawione krzesła, koc i poduszki zamienią się w bazę wojskową, fort lub zamek! Dodatkowo możemy wzbogacić zabawę o akcesoria takie jak miecze, tarcze lub skrzydła, które jesteśmy w stanie sami stworzyć z odpowiednio wyciętej tektury.

Możemy również, po wcześniejszym zweryfikowaniu dostępnych filmów 3D
na internecie lub ich zakupie wraz ze specjalnymi okularami, zamienić tę samą
bazę w kino domowe. W stworzeniu odpowiedniego klimatu zasłaniamy żaluzje lub rolety i obowiązkowo zaopatrujemy się  w popcorn oraz inne ulubione przekąski!

Ence Pence – Animacja czasu wolnego

Jaki jest klucz do sukcesu?

Spędzajmy czas z naszymi dziećmi (nie tylko od święta) pokażmy im, że są dla nas ważne i o nich pamiętamy. Drobny upominek zawsze jest mile widziany, jednak dla dzieci najważniejsze jest poczucie akceptacji i miłości. Nie ma piękniejszego prezentu niż wspólnie spędzony dzień z rodziną. 

SPRAWDŹ NAS NA FACEBOOKU!

 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x