fbpx
668 760 190

1 czerwca – to szczególny dzień uwielbiany przez najmłodszych i  hucznie obchodzony w każdym przedszkolu. Tegoroczny ,,Dzień dziecka” wypada
we wtorek, dlatego śpieszymy z pomocą wszystkim paniom przedszkolankom,
które zastanawiają się, jak mogą umilić święto swoim małym podopiecznym!

Pamiętaj, że zawsze możesz wynająć animatorów, którzy pomogą zorganizować
Ci ten wyjątkowy dzień dla dzieciaków.

ZABAWY SPORTOWO-RUCHOWE

Jeśli na zewnątrz jest ładna pogoda warto rozważyć atrakcje na świeżym powietrzu.

Bieg stonogi – Grupa powinna być podzielona na drużyny około 5-osobowe.
Dzieci ustawione w rządku łapią osobę z naprzeciwka za kostkę. Na dany sygnał rozpoczyna się bieg, w którym uczestnicy nie mogą się rozłączyć. Wygrywa drużyna, która pierwsza przekroczy metę. 

Sztafeta/ bieg z przeszkodami – Ponownie dzielimy podopiecznych
na drużyny, tym razem dla urozmaicenia można podzielić dzieci ze względu na płeć, gdyż  wzbudza to największe emocje u dzieci. W torze przeszkód powinniśmy wykorzystać jak najlepiej daną przestrzeń.

Krzesełka – Klasyka gatunku, która wciąż zachwyca i wzbudza wiele emocji
wśród najmłodszych. Ustawiamy krzesła w kształt koła, następnie dzieci chodzą
w koło, w rytm puszczanej muzyki. Po każdej pauzie dzieci muszą zająć miejsce siedzące (zawsze brakuje jednego krzesełka) zawodnik, który nie zdąży nigdzie usiąść – odpada z zabawy. 

ZABAWY STATYCZNE

Zabawy odgrywające dużą rolę w rozwoju dziecka, ułatwiają zapamiętywanie słów.

Kalambury – Gra jest idealna w momencie, gdy dzieci  już są zmęczone, lecz wciąż skore do zabawy. Potrzebny jest kapelusz, w którym umieszczone są karteczki
z nazwami zwierząt/emocjami/postaciami z bajek (wszystko zależy od wcześniej ustalonej kategorii). Dzieci po kolei przychodzą losować  karteczki, które zostają odczytane im (na ucho) przez wychowawcę, a następnie prezentują się na scenie. Reszta zawodników odgaduje, co to jest!

Mała familiada Dzieci dzielimy na dwie grupy po 5/8 osób (same mogą wybrać nazwę np. ,,Motylki”). Nauczyciel czyta wcześniej  przygotowane pytania, głos przyznawany jest osobie, która pierwsza się zgłosi. Drużyna rywalizuje do 10 punktów. W zależności od wieku grę można modyfikować np. Tak jak w prawdziwej familiadzie rozgrywki toczyć jeden na jeden!

Mamy nadzieję, że powyższe  propozycje przydadzą się Tobie w zorganizowaniu ,,Dnia Dziecka”. Pamiętajmy, że warto celebrować wyjątkowe chwile,
a bezsprzecznie okres  dzieciństwa jest jednym z ważniejszych ( i mam nadzieję, przyjemniejszych
) etapów w życiu każdego z nas 🙂

SPRAWDŹ NAS NA FACEBOOKU!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x