fbpx
668 760 190

Walentynki to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Przypomina nam o tym, jak ważne są relacje z drugim człowiekiem i wzajemne dzielenie się miłością. Każdy potrzebuje kochać i być kochanym. Zdarza się, że w codziennym życiu brakuje czasu, aby się zatrzymać i pomyśleć nad tym, jaką rolę w naszym życiu odgrywa miłość. Warto wykorzystać tę okazję do przekazania istotnych wartości również najmłodszym.

Walentynki z dzieckiem – Jak świętować?

Ten dzień możesz spędzić w naprawdę niezapomniany sposób wraz ze swoim dzieckiem. To doskonały czas, aby wzmocnić więzi rodzinne. Przygotowałam dla Ciebie kilka propozycji, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło zaangażować się w to święto i dobrze się przy tym bawić!

1. Walentynkowe Wypieki

Zbierzcie się całą rodziną w kuchni i do dzieła! W internecie znajdziemy masę przepisów na Walentynkowe smakołyki. Warto się zainspirować i wspólnie przygotować na przykład ciasteczka w kształcie serc lub cakepops’y! Zaopatrz się w różnego rodzaju ozdoby do dekoracji ciast. Dzieci uwielbiają kolorowe posypki, a Wasze wypieki będą wyglądać przepięknie! Nie jest to tajemnicą, że wspólny czas w kuchni zbliża. Ponadto dzieci mogą nauczyć się czegoś nowego i poćwiczyć swoje umiejętności, a może nawet odkryć ukryty talent?

2. Laurki pełne Miłości

Pamiętam, jak uczęszczałam do szkoły podstawowej i co roku przygotowywaliśmy laurki dla rodziców z okazji Walentynek. Jest to świetna zabawa, a ja uwielbiam kontynuować takie tradycje. Razem z dzieckiem możecie wykonać walentynkowe kartki i wyrazić swoje uczucia poprzez rysunek lub wierszyk w nich umieszczony. Wspólnie wykonana kartka walentynkowa to jeden z najlepszych sposób na zabawę z najmłodszymi, ale i również nieco starszymi dziećmi.

3. Seans Filmowy

Dlaczego nie zamienić salonu w kino domowe na ten jeden dzień?! Warto przygotować jakieś przekąski oraz wybrać kilka filmów lub bajek, które razem chętnie obejrzycie! Ja polecam klasyki, takie jak Zakochany Kundel, Król Lew, Alladyn, Piękna i Bestia oraz Kopciuszek. Wspólne przeżywanie emocji podczas seansu filmowego jest wyjątkowym uczuciem.


4. Ukryte Skarby

Zabawa w poszukiwanie skarbów jest idealna na każdą okazję, sprawdzi się również w Walentynki. Wystarczy, że ukryjesz ulubione słodycze, drobne upominki w zakamarkach Twojego domu lub mieszkania i pozwolisz, aby twój maluch je znalazł. To od Ciebie zależy, jakie skarby przygotujesz! Dzieci wprost uwielbiają takie niespodzianki!

5. Walentynkowe Dekoracje

Gdy obchodzimy Walentynki w domu, warto zadbać o odpowiedni wystrój pomieszczeń. Tutaj obowiązuje totalna dowolność! Najważniejsze to dać się ponieść wyobraźni i dobrze się przy tym bawić. Mnóstwo walentynkowych dekoracji można zrobić własnoręcznie, Twoje dziecko dostaje wtedy przestrzeń do rozwoju kreatywności oraz zdolności manualnych.
A ja co mogę zaproponować? Moje ulubione domowe dekoracje to girlanda z papierowych serc, walentynkowy świecznik ze słoika, walentynkowe gałązki i walentynkowy wieniec papierowy.

6. Pogawędka o Uczuciach 

Dzieci są niezwykle ciekawe świata, który ich otacza, uwielbiają słuchać przeróżnych historii, szczególnie tych dotyczących naszych młodzieńczych lat oraz dzieciństwa. Twoje opowieści mogą rozpocząć cudowną i jakże ciekawą rozmowę o uczuciach. Możecie razem zastanowić się czym tak właściwie jest miłość i podać przykłady na to, kto kogo kocha w Waszej rodzinie!

7. Zabawy z Emocjami

Moją ostatnią propozycją są zabawy z e-booka, który powstał przy współpracy z Centrum Akson i Sklep Animatora. Zabawy z emocjami zachęcą oraz pomogą Twojego dziecku rozpoznać i wyrazić to, co czuje! Jeśli tylko masz ochotę skorzystać z e-booka to zostawiam dla Ciebie link :  https://cutt.ly/DkPRoHL

Przesyłam Ci dużo ciepła i miłości, nie tylko na nadchodzące Walentynki, ale i na każdy dzień!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x