fbpx
668 760 190

Trzy najważniejsze atrybuty animatora

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z animacją, dysponowałam trzema atrybutami – zapałem, energią oraz uśmiechem. Ktoś mógłby zapytać, czy nie jest potrzebne doświadczenie w pracy z dziećmi, może jakieś kursy, wykłady? Wiecie co? To, z czym zaczynałam moją przygodę w animacji, na początek zupełnie wystarczyło! Dzięki temu mogłam w ogóle sprawdzić na czym polega to zajęcie.  

Pierwsze animacyjne doświadczenia

Bardzo szybko doszłam do wniosku, że to nie jest zwykła praca, w stylu “iść, zrobić, wrócić do domu”. Kiedy już przekonałam się, ile radości wyzwalają takie niepozorne zabawy – jak na przykład te z chustą animacyjną – albo, że podczas tańca z dzieciakami więcej energii dostaje niż zużywam, wtedy właśnie postanowiłam. To jest to. Praca, która jest też pasją. Praca, która nie nudzi tylko ciekawi z każdą minutą coraz bardziej – to wydaje się być zbyt idealne, prawda? A jednak ideały istnieją;)  Nie przypuszczałam, że uda mi się znaleźć zajęcie, które oprócz korzyści finansowych przynosi również tak niesamowicie dużo satysfakcji!

Dalsze etapy rozwoju animatorki

         Jeśli chodzi o umiejętności takie jak modelowanie balonów czy inne typowo animacyjne atrakcje – tego nauczyłam się z czasem. Nie jest to tak trudne jak się wydaje, zwłaszcza w porównaniu z umiejętnościami takimi jak utrzymanie poziomu energii petardy podczas animacji, gdy danego dnia wstało się lewą nogą. Modelowanie balonów czy malowanie buziek – choć robi wrażenie – nie jest tak naprawdę w tym ważne, a przynajmniej nie najważniejsze. Zapytacie pewnie w takim razie co jest? Przede wszystkim dzieci muszą widzieć, że ty sama cieszysz się na zabawę z nimi. Gdyby tak nie było, co byłabyś w stanie im zaoferować? Najwyżej trochę średnio interesującego czasu. Tu chodzi o to, żeby godziny mijały jak minuty, żeby pamiętały ten super czas, który z nimi spędziłaś. Co więcej, musisz całą sobą wysyłać sygnał: “SZUKASZ DOBREJ ZABAWY? WŁAŚNIE JĄ ZNALAZŁEŚ!” Zapewniam, dzieci bardzo trafnie odczytują takie sygnały. Dużo bardziej niż mogłoby się wydawać.

I Ty możesz zostać animatorem!

         Tak więc jeżeli masz w sobie dużo pozytywnej energii, lubisz przebywać z dziećmi a monotonia i nuda to Twoi wrogowie numer jeden  – praca jako animator jest zdecydowanie dla Ciebie!   
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x