fbpx
668 760 190

Sposób na niepogodę, nie tylko na Podhalu

Niestety brak pogody jest sytuacją, kiedy dzieci nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Snują się po całym domu, wymyślają, marudzą… Co wtedy zrobić ? A co zrobić, gdy w takim dniu wyczerpały się pomysły, a gry planszowe już nie wzbudzają zainteresowania? Niestety w dzisiejszych czasach dzieci sięgają po pilot i odpalają gry – niekoniecznie dobre dla dzieciaków. Ja osobiście nie jestem zwolenniczką przesiadywania dzieci przed telewizorem. Może na chwilę w domu będzie cicho, ale później odbije się to na zachowaniu dziecka. 

Was to nie spotka, ponieważ cały czas czuwają Animatorki Ence Pence i mają dla was mnóstwo pomysłów i domowych szaleństw!

Poza samymi animacjami bardzo lubię zajęcia plastyczne i wszystko co jest z tym związane. Rozwiązań na nudę jest sporo, ale warto wykorzystać swoje hobby np. jeśli uprawiasz sport, zachęć dzieciaki do aktywnej zabawy. Wykorzystujmy swój potencjał, aby przepędzić nudę !!!

Magiczna skrzynia ze skarbami do odkrycia

Tak jak wspomniałam jestem „artystką”, dlatego  mam propozycję na aktywność plastyczną. Zrobimy magiczną skrzynię skarbów! Gdy wasze dzieci będą marudzić że „znowu pada deszcz”- postawcie przed nimi ową magiczną skrzynię skarbów i tajemniczym głosem powiedzcie:
-Oto magiczna skrzynia skarbów. Ma w sobie skarby, które połączone ze sobą tworzą niesamowite rzeczy… Jesteście gotowi stworzyć coś z niczego ?

Gwarantuje, że reakcje będą bardzo entuzjastyczne. 

No dobrze, ale co w takiej skrzyni zamieścić? Otóż wszystko!! Ja najczęściej korzystam z zużytych rolek papieru. Można stworzyć co tylko chcecie! Zaczynając od zwierzątek po postaci z bajek np. Minionki, Myszka Miki, Smerfy.. . 

W skrzyni mogą się pojawić farby, czyste kartki i makaron różnej postaci – a z tego stworzyć można np. krajobrazy lub stworki nie z tego świata. 

Magiczna skrzynia ma wiele opcji, ale zawsze jest zaskoczeniem i zachętą do skorzystania z rzeczy, które się w niej ukrywają. Tak niewiele, a daje same korzyści. Dzieci mają zajęcie, rozwijają się manualnie, poprawia się ich motoryka, ale również pobudza się wyobraźnia i kreatywność. 

Dlatego zachęcam do tej formy spędzenia czasu i tworzenia dla dzieci przestrzeni do własnych pomysłów. Dzięki temu pogodowe niedogodności można zamienić w pełne pasji zajęcia. 

Animatorka Gabriela

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x