fbpx
668 760 190

Jak zorganizować animację dla dzieci, gdy na sali weselnej nie ma na to miejsca?

Czy chcesz zorganizować atrakcje dla dzieci na swoim weselu, ale boisz się, że:

 • Na sali nie ma na to miejsca i wydasz pieniądze, które nie przyniosą oczekiwanych rezultatów?
 • Nie wiesz czy w ogóle istnieje szansa, że bez wystarczającej ilości miejsca animacja się sprawdzi, dzieci będą się bawić, a rodzice będą odpoczywać?
 • Nie masz pojęcia ani wizji jak zorganizować zabawę dzieciom bez wydzielonej sali?

Jeżeli tak to przeczytaj ten artykuł do końca!

Ten artykuł jest przed ostatnim w naszej kampanii weselnej. Kampanii, w której chcemy pomóc Ci zorganizować wesele marzeń, na którym zarówno Ty jak i Twoi goście i ich dzieci będziecie się piekielnie dobrze bawić!

Animacja dla dzieci na weselu nie zawsze była standardem – tak naprawdę to nowość, która już mocno wbiła się w program wesel. Jednak nie wszystkie sale są przygotowane na animacje – większość z nich – przynajmniej na Podhalu nie ma osobnych pokoi zabaw dla dzieci. Oczywiście część nowych domów weselnych zadbało już o takie pomieszczenie, część właścicieli „starych” zrobiło dobudówkę lub wydzieliło jakieś pomieszczenie – jednak większość nadal nie jest odpowiednio przystosowana. Jak sobie z tym radzić? Czy w ogóle zaproszenie animatora w takiej sytuacji ma sens?

JAK NAJBARDZIEJ MA SENS! A NAWET WIĘCEJ! JEST TO KONIECZNE!

W naszym doświadczeniu animowałyśmy w różnych salach – większość z nich nie była zaadaptowana pod animacje dla dzieci i za każdym razem efekt był osiągnięty! Uwierz mi, dzieciom naprawdę nie wiele trzeba do szczęścia i jeśli animator odpowiednio się przygotuje i zadba o potrzeby dzieci to fakt czy są one w osobnej sali czy w jakimś korytarzu nie ma dla nich żadnego znaczenia.

Jeżeli na sali nie ma wystarczająco miejsca, by rozłożyć chustę animacyjną – mamy dwa rozwiązania:

 • Pierwsze – zabieramy dzieci na zewnątrz. Oczywiście warunek konieczny to dobra pogoda. Zabawa na świeżym powietrzu i otwartej przestrzeni jest rewelacyjna. Jako animatorzy dbamy o bezpieczeństwo dzieci – wybieramy miejsce z dala od drogi i o ile to możliwe zaparkowanych samochodów. Zwracamy uwagę na powierzchnię, na której się bawimy i w zależności od tego czy jest to trawa, kostka czy żwir dobieramy odpowiednie zabawy. Ustalamy też z dziećmi zasady takiej zabawy, które w większość przypadków są przez nie przestrzegane Mamy swoje magiczne sposoby!
 • Druga opcja – porozumiewamy się z kapelą bądź dj i planujemy animację tak, by na zabawy ruchowe, które wymagają miejsca wykorzystywać przerwy w zabawie pozostałych gości. Nam to zapewnia ogromny komfort pracy, ponieważ dzieci nas słyszą i nie musimy nadwyrężać głosu, a dzieci mają cały parkiet dla siebie. Gdy ich rodzice odpoczywają od tańca i oddają się rozmowie z przyjaciółmi lub rodziną, one są całkowicie pochłonięte zabawą. Co robimy, gdy muzyka zaczyna grać? Organizujemy atrakcje bardziej stateczne, które nie wymagają dużych przestrzeni: dzieci wykonują prezent dla Pary Młodej, malujemy im twarze, modelujemy balony lub wykonujemy tatuaże brokatowe. 

Jak widzisz – bez względu na warunki jesteśmy w stanie dobrze zadbać o dzieci. Kluczową rolę odgrywają tutaj Twoje oczekiwania  – ważne jest, by były one realne i adekwatne do sytuacji – to bardzo ułatwia współpracę. Często na etapie zamówienia lub dogrywania szczegółów animacji uświadamiamy Pary Młode, co jesteśmy w stanie dokonać i jakie efekty możemy uzyskać na danej sali a jakich nie. Dzięki doświadczeniu, które zdobyłyśmy w ciągu ostatnich 5ciu lat, staramy się nie obiecywać gruszek na wierzbie. Im realniejsze oczekiwania tym większa satysfakcja z efektu.

W takim razie jak zorganizować animacje, gdy na sali nie ma miejsca?

Przedstawię Ci to w 5 krokach:

 1. Jeżeli jeszcze nie masz zamówionej sali, a wiesz, że na Twoim weselu będą dzieci – rozglądnij się za salami, które już mają osobne pokoje do zabaw. W tym może Ci pomóc konsultantka ślubna, która ma rozeznanie w tym, jakie sale są w Twojej okolicy, w jakich cenach i czy są przystosowane do animacji czy nie.
 2. Jeżeli już masz zamówioną salę – bez obaw. Możesz do nas zadzwonić i całkowicie niezobowiązująco podzielić się swoimi wątpliwościami. Animowałyśmy na większości sal na Podhalu, więc wiemy co i gdzie możemy zrobić i zaoferować. Jeżeli nie byłyśmy jeszcze na Twojej sali, możemy podjechać na miejsce zobaczyć i wstępnie się określić.
 3. Spójrz na swoją listę gości i wypisz wszystkie dzieci oraz ich wiek, to pomoże Ci określić swoje zapotrzebowanie. Podziel dzieci na grupy: 1-3 lat oraz 4-12 lat.
  Jeżeli maluszków jest sporo – możesz rozważyć kącik malucha, jeżeli starszych dzieci – animacje. Dzięki informacji ile jest dzieci i w jakim wieku, my również możemy dokładniej przedstawić CI nasze propozycje rozwiązań.
 4. Porozmawiaj z właścicielem sali na temat animacji. Niektóre sale mają swoje wymogi jeśli chodzi o animacje i wykluczają np. użycie brokatu. Dodatkowo właściciel sali może również zasugerować rozwiązanie – w końcu na jego sali odbywają się wesela co tydzień, więc ma spore doświadczenie. Często inne ustawienie stołów załatwia sprawę – wiem, bo sama miałam wesele na remizie i to na 325 osób! I były animacje dla dzieci chociaż sala wypełniona była po brzegi.
 5. Niezależnie od tego jaką firmę animacyjną zamówisz – umów się z właścicielem na sali weselnej – najlepiej na kilka dni przed, gdy obsługa sali przygotowuje już rozstawienie stołów pod Twoje wesele. Animatorka spojrzy na układ z perspektywy zabawy z dziećmi i będzie mogła jeszcze zasugerować zmiany w porozumieniu z menadżerem sali.

Na koniec chcę dodać, że jeżeli na sali weselnej nie ma miejsca na zabawę dla dzieci to TYM BARDZIEJ powinieneś zadbać o kompetentną osobę która zagospodaruje im czas. W przeciwnym wypadku będą bezcelowo biegać po sali z kąta w kąt lub uciekać na zewnątrz, a to już zagraża ich bezpieczeństwu.

Na koniec zapraszam Cię na bezpłatną konferencję „ WESELE: Jak zaplanować i nie zbankrutować”, którą poprowadzę z wedding planerem Joanną Twardosz. Konferencja ta otwiera sprzedaż niepowtarzalnych pakietów weselnych. Bądź z nami 21 kwietnia o 19:30.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ: REZERWUJE MIEJSCE NA KONFERENCJI

ZOSTAW KOMENTARZ POD TYM ARTYKUŁEM I ODBIERZ NIESPODZIANKĘ!

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę pytań, które trzeba zadać animatorowi!

 

 

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x