fbpx
668 760 190

ZABAWY SPORTOWO-RUCHOWE, CZYLI PALETA ANIMACYJNYCH MOŻLIWOŚCI!

Cześć !

Witam Cię w kolejnym wpisie z serii #atrakcje animacyjne. Dzisiaj opowiem o naszym kolejnym punkcie programu. Jest to atrakcja, którą możesz spotkać w naszej ofercie, ale w pierwszej chwili nie wiadomo co się za nią kryje. Są to zabawy sportowo ruchowe. Zabawy te to tak naprawdę cała gama różnego rodzaju zabaw i rozrywkowych możliwości, nazwana w ten sposób dlatego, że nie jesteśmy w stanie, na etapie oferty określić co to będzie dokładnie, ponieważ na to się składa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim temperament dzieci oraz miejsce do zabawy. W zależności od tego ile mamy przestrzeni zabawy sportowo- ruchowe wyglądają w określony sposób. Tak samo jest z temperamentem, jeżeli dzieci są spokojniejsze to robimy spokojniejsze zabawy. Jeśli dzieci są wulkanami energii to organizujemy zabawy, które wymagają od nich biegania i zużywania energii. Poza tym dużo zależy też od wieku- jeśli dzieci są mniejsze, zabawy są prostsze. Co możemy robić w trakcie zabaw sportowo-ruchowych ? Możemy je przeprowadzać z gadżetami lub bez gadżetów. Jeśli chodzi o te z gadżetami, są to zabawy, w których animator korzysta z różnych narzędzi np. z liny. Pierwsza rzecz, która się z nią kojarzy to jej przeciąganie. Zabaw z liną jest masa, może to być limbo, może zostać wykorzystana do toru przeszkód, zabaw z przeskakiwaniem, przeróżnych zawodów sportowych, a także może być też wykorzystana jako wielka skakanka. My bardzo często korzystamy z tego narzędzia. Liny mają różne długości, kolory i są wykonane z różnych materiałów. Najczęściej korzystamy z lin 10 metrowych, chyba, że jest to większa impreza

ANIMACJE Z GADŻETAMI – RABKA, ZAKOPANE

Kolejnym narzędziem służącym do przeprowadzenia zabaw sportowo-ruchowych jest tunel animacyjny. Podobny jest trochę do chusty animacyjnej. Posiada otwór, przez który dzieci mogą wchodzić.  Zazwyczaj wykorzystujemy go typowo jako tunel, gdzie dzieciaki przez niego przechodzą i wymyślamy do tego różne rodzaju zabawy np. Kotek i Myszka, kalambury. Jeśli nie chcemy kłaść go na ziemię możemy zrobić zabawy, które tego nie wymagają np. kominiarz. Jest to super zabawa, ale nie zdradzę Wam jej przebiegu.  Może kiedyś zrobię serię z opisem konkretnych zabaw. Można też wykorzystać kolorowe pola, jako pasy do toru przeszkód i np. skaczemy tylko po żółtym i niebieskim kolorze.

Do dyspozycji mamy również pachołki, które bardzo mocno ułatwiają pracę. Służą głównie do wytyczenia startu i mety. Można z nich ustawić slalom i z tego powodu głównie wykorzystujemy je w torze przeszkód. Można je też wykorzystać do zaznaczenia punktu zwrotu. Animatorki wykorzystują często pachołki do zabaw z rzucaniem do celu, dzieci mogą rzucać woreczek albo piłkę do środka.

Kolejnym narzędziem są worki do skakania, które również wykorzystujemy przy torze przeszkód. Worki są różnej wielkości w zależności od wzrostu dzieci. Szarfy to następny fajny, choć niepozorny gadżet. Szarfy mogą posłużyć do oznaczenia przeciwnych drużyn lub jako element toru przeszkód -zastosowań jest mnóstwo w zależności od tego, co w danej chwili jest potrzebne. Jednym z gadżetów lubianych przez dzieci są szczudła, które wywołują niemałą ekscytację. Dzięki nim można zorganizować atrakcję polegającą tylko i wyłącznie na chodzeniu na szczudłach albo użyjemy go jako element toru przeszkód.  Z racji tego, że dzieci uwielbiają rywalizację tor przeszkód jest bardzo lubianą atrakcją. Jednak nie organizujemy go przy większych grupach dzieci, ponieważ na naszych animacjach unikamy stania w długich kolejkach.

ZABAWY DLA DZIECI – ENCE PENCE MA FACH W RĘCE!

Kolejny kolorowy gadżet to hula-hop – większości z nas kojarzy się z kręceniem i pomiarem czasu. Jednak można go też wykorzystać w inny sposób np. jako miejsce docelowe, w którym trzeba się znaleźć albo które trzeba omijać.

Wśród naszego asortymentu są również woreczki i różnego rodzaju maty, które też można wykorzystać jako samodzielną atrakcje albo jako element toru przeszkód. Tak naprawdę to wszystko zależy od tego, jakie mamy dzieci na animacji. Większość tych gadżetów znajduje się w naszym animacyjnym kuferku, po to żeby animator miał możliwość lawirowania między zabawami.

KREATYWNE ZABAWY BEZ ZABAWEK?

Jeżeli chodzi o zabawy bez gadżetów są to zabawy oparte głównie o kreatywność animatora, które nie wymagają żadnych gadżetów, poza na przykład piłeczką, którą można zastąpić tak naprawdę wszystkim. Na animacjach bardzo mocno wsłuchujemy się w to na co dzieci mają ochotę. Nie robimy czegoś takiego, że animator ma przygotowany plan i sztywno się go trzyma, nawet jeżeli dzieci nie chcą się w coś bawić. Często pytamy uczestników animacji w jaką zabawę chcieliby się pobawić. Jeśli tylko jest to do zrealizowana, to animator podejmuje się zadania.

Na dzisiaj to wszystko, daj znać czy kojarzysz te gadżety, czy znasz jakieś inne, które moglibyśmy wykorzystać, bo może o czymś nie wiemy. Bardzo ci dziękuję za twój czas i życzę miłego dnia!

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x