fbpx
668 760 190

Animacje z chustą- Zakopane, Nowy Targ, Rabka

Cześć!

W dzisiejszym wpisie chcę opowiedzieć  trochę o atrakcjach, które możesz spotkać podczas animacji. Zadaniem animatora jest zapewnienie dzieciom fantastycznej zabawy, integrowanie ich na imprezie i zapewnienie niezapomnianych wrażeń. Jednym z narzędzi, które często wykorzystujemy jest chusta animacyjna. Podczas animacji możesz spotkać dwa różne rodzaje – chustę animacyjną lub spadochron animacyjny. Czym one się różnią ? Tak naprawdę chusta animacyjna jest wykonana z grubszego, trwalszego materiału. Jest bardziej wzmocniona i można z nią wykonać więcej różnego rodzaju zabaw, które wymagają  naciągana lub wejścia dziecka na środek chusty. Spadochron animacyjny jest wykonany z cieńszego materiału, praktycznie prześwitującego. Jest bardzo lekki –  dzięki temu fajnie spełnia swoją funkcję, ale nie wykorzystamy go do wszystkich zabaw, ponieważ może się rozerwać. My korzystamy z chust i spadochronów firmy Akson, która produkuje chusty specjalnie dla animatorów.

Chusta animacyjna- hit czy kit?

Chustę bardzo często można spotkać w szkołach i przedszkolach. Nigdy się nie nudzi ponieważ daje tyle różnych pomysłów i możliwości zabawy, że jest ponadczasowa. Jest narzędziem w rękach animatora, który – dzięki swojej kreatywności – przy pomocy chusty zabiera dzieci do innego świata . Ja na przykład na balach karnawałowych wykorzystywałam w tym roku chustę siedmiometrową, z której zrobiłam statek . Cała zabawa opierała się na mojej narracji i muzyce, którą do tego puszczałam. Chusta była tylko rekwizytem, który zbierał dzieci w konkretne miejsce.

W naszym magazynie mamy dziesięć chust różnego rozmiaru . Najmniejsza ma 1,75 metra, a największa 7 metrów. Czym one się różnią? Różnią się średnicą, oznacza to, że ta liczba którą podałam – na przykład 2 metry to średnica koła, które tworzy chusta. Chusty różnią się też  ilością uchwytów- mniejsze chusty mają mniej uchwytów i mniej dzieci może się przy nich bawić. Jeśli organizujemy animacje to dobieramy chusty względem ilości dzieci i wielkości sali, na której będziemy. Jeżeli zapewniony na zabawę mamy mały pokój to nie weźmiemy chusty większej niż 2 m.

Chusta animacyjna – zalety

Dlaczego chusta jest taka ponadczasowa i mimo tego, że w tak wielu miejscach można ją spotkać nadal spełnia swoją funkcję i zapewnia rewelacyjną zabawę ? Przede wszystkim dlatego, że chusta skupia przy sobie wszystkie dzieci i przełamuje pierwsze bariery. Animator przyjeżdżając na przyjęcie ma za zadanie zebrać wszystkie dzieci, które bardzo często się nie znają. Każde dziecko jest zainteresowane kolorem, który przyciąga wzrok. Każdy chce złapać uchwyt  i pomachać chustą. Dzięki temu pierwsze bariery są przełamane, dzieci zaczynają się poznawać, integrują się i przede wszystkim skupiają swoją uwagę na zabawie. Chusta pomaga w tym, by zatrzymać dzieci w jednym miejscu i powoduje, że wszystkie dzieci biorą udział w zabawie-  nawet te bardzo nieśmiałe albo te mniejsze. Chusta nikogo nie wyklucza z zabawy, wręcz przeciwnie ! Włącza dzieci do zabawy i zachęca je do uczestnictwa. Ma różne zastosowania, można ją wykorzystać jako twister, statek. Wszystko tak naprawdę zależy od kreatywności animatora-można dzieci zawinąć w cukierka, czy naleśnik. Zapewnia nam ona tak niesamowitą elastyczność, że jesteśmy przygotowani na każdą sytuację, na wszystkie pomysły, które przyjdą nam do głowy. Zachęcam do tego, żeby się nie zrażać, jeżeli widzimy w każdej ofercie animacyjnej chustę. Jest to podstawowe narzędzie naszej pracy. Głównym czynnikiem mającym wpływ na jakość animacji jest sam animator – jego kreatywność. Mógłby poprowadzić zabawy bez gadżetów, ale bardzo często na weselach, gdzie nie ma osobnej sali cz innego osobnego pomieszczenia, chusta pomaga zebrać dzieci i potem je zatrzymać. Przy głośnej muzyce dzieci mogą niezbyt dobrze słyszeć animatora, więc jest to naprawdę świetny gadżet .

 

To wszystko na dziś.  Tym postem otwieram serię, w której będę mówić o tym, co składa się na naszą ofertę animacyjną. Bardzo często pytacie nas co dzieci będą robić w trakcie animacji, w tych nagraniach będę o tym opowiadać. Dzięki Ci za Twoją uwagę i zachęcam cię do tego, żebyś zamówił animacje –  jeżeli organizujesz wesele lub inną imprezę dla dzieci. My jak najbardziej możemy Ci w tym pomóc 🙂

Do zobaczenia !

 

 

 

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x