fbpx
668 760 190

Animacje na urodzinach- mini poradnik

Cześć!

Dziś chciałabym opowiedzieć Ci o czym warto pamiętać organizując urodziny dla swojego dziecka i zapraszając na nie animatora. To, że animatora warto zaprosić na pewno już wiesz. Jest to piękna, atrakcyjna niespodzianka dla dzieci i spokój dla ciebie jako organizatora i gospodarza.

O czym warto pamiętać?  Pierwszą rzeczą jest animator. Musi być odpowiednią osobą – najlepiej sprawdź recenzje, komentarze na temat firmy, w której pracuje.  Dowiedz się czy firma ma ubezpieczenie, czy jest godna zaufania i czy ewentualnie ma współpracowników – żeby w sytuacji choroby albo losowych wydarzeń był ktoś kto przyjdzie jako zastępstwo. Na pewno nie chcesz w ostatnim momencie otrzymać informacji, że animator nie dojedzie na imprezę. Bardzo ważne jest żeby się zabezpieczyć i sprawdzić to wcześniej. Jeżeli masz już wybranego animatora to zarezerwuj go i umów się z nim na jaką godzinę ma przyjechać. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zacząć animacje około pół godziny po oficjalnym rozpoczęciu. Dlaczego? Goście schodzą się na imprezę w różnym czasie, a solenizant ich wita. Z tego powodu zabawa musi zacząć się później tak, żeby najważniejsza osoba – czyli twoje dziecko – mogło swobodnie się bawić, a nie ciągle być wyrywanym do witania nowych gości.

Kolejna rzecz to przygotowanie odpowiedniego miejsca do animacji. Jesteśmy w stanie zorganizować zabawę w każdym miejscu, które nam zaproponujesz, ale po twojej stronie jest mniej więcej to miejsce zapewnić. Co jest najważniejsze? Najważniejsze jest to, żeby nie było zabawek w zasięgu wzroku dzieci. Będą one maksymalnie rozpraszać dzieci, a nie jest to w żaden sposób potrzebne. Usuń wszelkiego rodzaju zabawki, uprzedź swoje dziecko, że prezenty, które otrzyma będą otwierane po animacji. Nic nie jest w stanie wygrać z  tą ekscytacją, żeby zobaczyć kolejną nową rzecz i kolejny super prezent. Zastanów się czy chcesz organizować zabawy na zewnątrz czy w środku. Tak naprawdę nie jest to dla nas istotne. My się dostosujemy. Natomiast dobrze żebyś zastanowił się nad tym ile masz miejsca, gdzie i co zaplanujesz ewentualnie gdyby nie było pogody.

Kolejną sprawą jest coś o co często pytacie nawet w trakcie animacji. Czy animator chce się czegoś napić ? Czy może chce coś zjeść ? Jeżeli chcesz zaproponować i ugościć animatora na twoim przyjęciu urodzinowym to jak najbardziej możesz to zrobić. My oczywiście będziemy zawsze wdzięczni za ten miły gest. Natomiast warto żebyś zrobił to przed animacją zanim animator zacznie zabawę, w tym czasie kiedy on się rozkłada i może swobodnie odpowiedzieć na twoje pytanie. Jeżeli chcesz to zrobić w trakcie animacji to najlepiej zrobić to po cichu – podsunąć mu szklankę wody czy kawę. Animator jest tak skupiony na dzieciach, że czasami nie usłyszy twojego pytania lub powie “nie dziękuje”. Wszedł już w swoją rolę i jest skupiony na tym, żeby jak najlepiej zabawić dzieciaki. Ewentualnie trzecią opcją jest propozycja w trakcie tortu. Czasami pytacie się czy w trakcie animacji można wejść z tortem i częstować gości? Jak najbardziej, trzeba tylko pamiętać o tym, że ten czas wlicza się w czas pracy animatora. Można to sprytnie rozwiązać w ten sposób, że w trakcie tortu animator zapewnia inną atrakcje – na przykład malowanie twarzy, czy tatuaże brokatowe lub modelowane balony  gdzie dzieci muszą przychodzić po kolei, a animator nie jest w stanie obsłużyć wtedy wszystkich na raz.

To tyle ode mnie. Jeżeli masz jeszcze pytania jeśli chodzi o animacje urodzinowe to napisz do nas. Zachęcam cię do tego, żeby takie urodziny organizować z naszym udziałem. Na pewno będziesz zadowolony. Trzymaj się! Cześć.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x