fbpx
668 760 190

 Targi ślubne – moc atrakcji w jednym miejscu!

W ostatnią niedzielę miałyśmy okazję uczestniczyć w targach ślubnych i to zainspirowało mnie, by dzisiaj opowiedzieć trochę o tym czym są targi i jak one w ogóle wyglądają. Jeżeli przygotowujesz się do tego wielkiego dnia jakim jest wesele chciałabym zachęcić Cię do uczestnictwa w tego typu wydarzeniach.  Przede wszystkim co to są Targi Ślubne? Myślę, że intuicyjnie na pewno wiesz, że jest to wydarzenie które skierowane jest do par młodych przygotowujących się do swojego wielkiego dnia, które skupia w jednym miejscu usługodawców branży ślubnej. Zazwyczaj targi- przynajmniej te, na których my miałyśmy okazję być – trwają jeden dzień i odbywają się w weekend. Najczęściej jest to po prostu niedziela.

Targi ślubne – kilka informacji

Zapewne zastanawiasz się, jaki jest koszt takich targów jeżeli chcielibyście w nich uczestniczyć?

To tak naprawdę zależy od  samych targów: miejsca, gdzie one się odbywają i tego jak organizator te targi wyceni. My miałyśmy okazję być na targach w Folwarku Stara Winiarnia, które były całkowicie darmowe dla osób, które je odwiedzały. Ostatnio, w Nowym Targu, wstęp kosztował 10 zł, a więc koszt uczestnictwa w targach jest niewielki, a naprawdę bardzo dużo wartościowych rzeczy można zobaczyć.

Gdzie znajdować informacje o targach? Sprawdzałam i w sumie nie ma takiej jednej strony, która skupia wszystkie targi ślubne w całej Polsce. Jednak nic straconego! Przede wszystkim możesz znaleźć informacje o targach w wyszukiwarce Google czy na Facebooku wpisując po prostu targi ślubne i daną miejscowość. W naszej okolicy organizowane targi ślubne nawiązują nazwą do obszaru, na którym są organizowane np.nowotarskie, nowosądeckie. Wiemy też, że w Krakowie jest około pięciu takich targów w ciągu roku.

Gdzie odbywają się targi? Ostatnio, Nowotarskie Targi Ślubne odbywały się w hotelu, a wcześniejsze – w Mszanie Dolnej – w restauracji, która sama zajmuje się organizacją wesel. Często są to duże powierzchnie (hale, sale bankietowe), bo tak jak mówiłam skupiają wielu usługodawców w jednym miejscu.

Czy trzeba się jakoś przygotować do targów ślubnych? Tak naprawdę nie. Trzeba poinformować swojego narzeczonego, że chcesz na cały dzień zabrać go w takie miejsce :). Wcześniej trzeba to miejsce znaleźć, zaplanować ewentualne parkowanie, bo z tym może być różnie. Dodatkowo zabrać ze sobą pieniądze na opłatę wstępu, zorganizować sobie tak czas, by móc temu poświęcić cały dzień lub część tego dnia w zależności od wielkości targów.

Jak to wygląda w praktyce?  Targi zazwyczaj zaczynają się w godzinach porannych, u nas ostatnio była to godzina 11.00. Najpierw nastąpiło oficjalne otwarcie targów prowadzone przez konferansjera. Na miejscu ustawione są stoiska usługodawców, którzy proponują różnego rodzaju atrakcje na wesele: od fotografów, fotobudek, animacji czy makijażystek aż po jubilerów i tak dalej i tak dalej. Praktycznie można tam odnaleźć każdy dział związany w jakiś sposób z branżą ślubną. Na środku jest punkt kulminacyjny- scena, z której  konferansjer prowadzi całe wydarzenie. W międzyczasie pary młode oglądają stoiska, prowadzone też są różne prezentacje, konkursy, losowania voucherów. Czasami trzeba się odważyć żeby wyjść na środek, by otrzymać voucher. Często można spotkać występy sceniczne. Na przykład na pierwszych targach, na których byłyśmy występował zespół góralski. Co ciekawe, zauważyłam różnicę pomiędzy ostatnimi dwoma targami, na których byliśmy: w odróżnieniu od targów w Mszanie Dolnej, w Nowym Targu nie prezentowały się zespoły muzyczne. W Folwarku Stara Winiarnia na każdym piętrze prezentowały się zespoły, więc można było też na żywo posłuchać jak grają i jaki mają repertuar, jak to wygląda tak naprawdę w praktyce.  Targi trwają do wieczora do 17:00 czasem 18:00. W trakcie można z nich wyjść na obiad i wrócić ponownie. Zazwyczaj pod koniec targów jest najważniejszy punkt programu w postaci losowania nagród głównych.

Targi ślubne – dlaczego warto się wybrać?

Teraz chciałabym tak podsumowując powyższe odpowiedzieć Ci dlaczego warto iść na Targi Ślubne. Jeżeli w niedługim czasie bierzesz ślub lub go planujesz zachęcam Cię do tego, żeby wziąć udział w takich targach.

Dlaczego?
1. Tak jak powiedziałam za niewielką opłatą masz w jednym czasie dostęp do kilku lub kilkunastu nawet usługodawców weselnych.  Po pierwsze oszczędzasz swój czas i koszty transportu, bo nie musisz jeździć od punktu do punktu, tylko w jednym miejscu masz ich wszystkich skupionych i tak naprawdę planujesz jeden dzień, który poświęcasz na, to by zapoznać się z ich ofertą. Kolejnym plusem jest to że masz okazję zobaczyć aktualne trendy weselne na żywo, czyli to co jest teraz na topie, nowości które się pojawiły. Przykładowo: najpierw był szał na fotobudki, a później pojawiły się fotolustra i to wszystko można zobaczyć na żywo, sprawdzić i tak naprawdę przekonać się czy te propozycje są odpowiednie dla Ciebie.

2. Masz  cały dzień na to, by zapoznać się z różnego rodzaju ofertami. Już jesteś w tym miejscu, więc nie szukasz żadnych wymówek, żeby się jakoś z tego wymigać. Możesz te oferty sobie porównać między sobą pod względem ceny, jakości, wyglądu czy nawet smaku, ponieważ na targach są również firmy cukiernicze.

3. Co więcej – myślę, że to jest bardzo ważna rzecz -możesz poznać na żywo ludzi, z którymi będziesz współpracować podczas swojego wesela i wybrać tych, którzy najbardziej do Ciebie przemawiają. Całkiem co innego jest zobaczyć ofertę, stronę internetową czy komunikować się z kimś przez maila a całkiem inaczej jest porozmawiać na żywo i tak naprawdę dowiedzieć się co ta osoba sobą reprezentuje. Myślę, że jest to największa wartość, którą dają targi.

4. Poza tym, jak wspomniałam wcześniej, w trakcie targów odbywają się różnego rodzaju konkursy i losowania voucherów. To dla Ciebie okazja, aby wygrać nagrodę lub zdobyć rabaty na usługi weselne. Przy organizacji wesela wiadomo, że każdy grosz się liczy i tutaj nie można zapominać o tym, że jest to też koszt. Na takich targach często do wygrania są suknie ślubne, obrączki, biżuteria ślubna czy też vouchery. Na przykład w naszym wypadku podczas targów miałyśmy vouchery rabatowe 150 zł,  100 zł- na animacje dla dzieci lub na dekoracje balonowe. Poza tym oferowałyśmy swoim klientom rabaty, jeżeli zdecydują się na naszą usługę, a oprócz tego zachęcaliśmy do udziału w konkursie, w którym można było wygrać ostatnio darmowe animacje, a teraz dodatek w postaci mini dmuchańca, czy napisu Love przy zamówieniu animacji.  Fotografowie i jubilerzy oferują na przykład 500 zł rabatu, co jest jeszcze większą kwotą pieniędzy, którą chyba warto zaoszczędzić.

To tyle na dzisiaj! Mam nadzieję, że przekonałam Cię i że poszukasz w swojej okolicy najbliższych targów ślubnych. My możemy spotkać się na jesieni w Folwarku Stara Winiarnia, a w przyszłym roku prawdopodobnie na Nowotarskich Targach Ślubnych. Oczywiście,  na spotkanie z nami nie musisz czekać aż do targów. Jesteśmy dla Ciebie w naszym biurze lub pod numerem telefonu: 668760190.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x