fbpx
668 760 190

ENCE PENCE- HISTORIA ANIMATORÓW Z PODHALA

W malutkiej wiosce, niedaleko Nowego Targu żyła sobie Ewelina. Lubiła organizować przyjęcia, tańczyć, bawić się, wygłupiać i śmiać w głos. Wszyscy naokoło mówili jej, że nie powinna tego robić, bo już jest dorosła. A dorosłym przecież nie wypada.

„Ale nuda!” – powiedziała pod nosem Ewelina słysząc te zakazy. Niespodziewanie jej słowa okazały się magicznym zaklęciem, które przywołało Panią Nudę. Pani Nuda była całkiem nijaka, nie była ani wysoka, ani niska – ani gruba, ani chuda. Nie była nawet ani ładna, ani brzydka. Jej włosy były przezroczyste, a do tego co chwilę znudzona przewracała oczami! Nie muszę chyba wspominać, że nie bardzo się polubiły. Pani Nuda zaczęła towarzyszyć Ewelinie każdego dnia, a im bardziej nasza bohaterka żyła tak, jak chcieli tego wszyscy naokoło, tym więcej czasu spędzała w towarzystwie tej nieciekawej Pani.

I tak mijały kolejne dni. Ostatnie okruchy radości i uśmiechu odfrunęły hen za horyzont Tatr, a Pani Nuda wprowadziła się do Eweliny na stałe. I co najgorsze, używała jej szczoteczki do zębów!

ENCE PENCE – POMOC, KTÓRA ODMIENIŁA ŻYCIE

Pewnego szarego dnia, który Ewelina spędzała jak zwykle ospała i zrezygnowana, nagle z nudy wyrwało ją głośne klaśnięcie. PLASK! PLASK! Zaintrygowana całkiem nienudnymi odgłosami wyruszyła na poszukiwanie ich źródła. Szukała i szukała, aż wreszcie ujrzała małą białą łapkę. Łapka leżała przyklejona do ziemi i próbowała się z niej podnieść – niestety bez skutku. Każdy jej upadek kończył się donośnym PLASK!

„Ojejku, jaka biedna ta łapka… i taka nudna, biała… Mam już serdecznie dość tej Pani Nudy. Dopadła nawet niewinną łapkę. Muszę coś z tym zrobić!”. 

Jak powiedziała, tak też musiało się stać. Ewelina z trudem podniosła łapkę,  zabrała ją do domu i tam zaczęła ją kolorować. Wymyśliła, że każdy palec musi mieć inny kolor: jeden żółty – by łapce nie zabrakło nigdy radości i słonecznych promieni, drugi zielony – by zawsze była wolna i pełna życia, trzeci granatowy – by zawsze była odpowiedzialna i pewna siebie, czwarty różowy – by zawsze towarzyszyła jej pogoda ducha, a piąty pomarańczowy – by pozytywnie patrzyła na świat. Całą dłoń pomalowała zaś na czerwono – żeby w tym wszystkim miała odwagę być sobą.

Kiedy tylko Ewelina zakończyła malowanie, stało się coś niewiarygodnego – łapka powstała cała promienna i uśmiechnięta, aż ze szczęścia przybiła Ewelinie piątkę dziękując za pomoc!

ANIMATORZY Z NOWEGO TARGU I OKOLIC ŁĄCZĄ SIŁY

Od tego dnia łapka pomagała Ewelinie walczyć z Panią Nudą. Razem wymyślały zabawy, żarty i tańce. Brały mikrofon i śpiewały radośnie, a przy tym opowiadały przeróżne historie. Tylko cały czas czegoś im brakowało. No tak! Brakowało im towarzystwa do zabawy! A kto najbardziej lubi się bawić? Dzieci! I tak Ewelina i łapka postanowiły znaleźć dzieci, które będą mogły zabawiać. Nie było to trudne zadanie, więc błyskawicznie otoczyła je gromadka małych towarzyszy. Wspólnie z dziećmi postanowiły nadać łapce imię – Ence Pence.

Z biegiem czasu EncePence powiększało się o innych dorosłych, którzy tak samo jak Ewelina uwielbiali dobrą zabawę i nie lubili Pani Nudy. Byli oni niezwykle pomocni, ponieważ coraz więcej dzieci z różnych miejsc chciało się bawić z EncePence, a Ewelina nie umiała się rozdwoić. Od tej pory animatorzy dumnie działają pod sztandarem Ence Pence i wspólnymi siłami walczą z Panią Nudą, która niechciana odwiedza dzieci mieszkające w Nowym Targu, Zakopanem, Rabce-Zdroju i okolicach.

ENCE PENCE – ANIMATORZY Z ENERGIĄ I PASJĄ!

Naszą MISJĄ jest walka z Panią Nudą. Posiadamy magiczną moc przekazywania radości i energii dzieciom, młodzieży i dorosłym! Moc, która pomaga nam osiągnąć najważniejszy we Wszechświecie cel: uśmiech na twarzy i radość w sercu.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x